fbpx

Masajın Kan Dolaşımı Bozukluğuna Etkileri

Masajın Kan Dolaşımı Bozukluğuna Etkileri

Kan Dolaşımı:

Yetersiz egzersiz, stres, dar kıyafetler ve damar sertleşmeleri ile baş gösteren dolaşım bozukları; Kol ve bacaklarda uyuşma, çabuk yorulma, iştah kaybı, cilt kuruluğu ve hafıza kaybı gibi daha birçok sağlık sorununa neden olmaktadır.

Kan dolaşımı bozukluğu tedavisi için doktorlar tarafından düzenli masaj önerilmektedir.

Damar Sertleşmesi:

Damar sertleşmesi, vücudumuzda kan dolaşımının zayıflamasına etken sorunların başında gelir. En belirgin dolaşım bozukları kol ve bacaklarda kendini göstermektedir. Masajın olumlu etkisi ile metabolizma içindeki hareketlilik yükselmektedir. Tansiyonu düzenleyen masaj terapisi; Kan dolaşımına olumlu etkisi, yanı sıra damar sertleşmesinden kaynaklanan ağrı ve uyuşma etkisini de azaltmaktadır.

Yetersiz Egzersiz:

Uzun süre sabit pozisyonda çalışan masa başı hayatı ile dolaşım sisteminin ihtiyaç duyduğu doğal hareketlerden mahrum kalırız. Kan dolaşımına olumsuz etkilerin başında gelen oturma bozuklukları, yetersiz egzersiz ile birleştiğinde, sağlık sorunları kendini göstermektedir. Düzenli egzersiz yapan kişilerde bile masajın ihtiyaç olduğunu benimseyen sporcular ile artık spor salonlarında da masaj koltuğu kullanım oranı artmıştır.

Stres:

Sebebi her ne olursa olsun, maruz kaldığımız stres ile özellikle omuz ve boyun bölgesindeki kaslarımız gerilmektedir. Bazen kol ve ellerde uyuşma olarak kendini gösteren diğer etkileri de cabası. Boyun bölgesinin beynimize kan pompalayan damarlar için hassas bir önemi vardır.

Gerginliğimizi bölgesel ve yoğun masajla gidermeye çalışmak, başlıca diğer ağrı ve olumsuz etkilere sebep olabilir. Bunun için masaj koltuğu terapi programının, kişiye ve metabolizmaya uygunluğu gibi diğer önemli özellikleri de aranmaktadır.


Masaj Koltuğu Terapi Programları:

Masajın faydaları ve olumlu etki düzeyinin artırılması için, masaj koltuğu terapi programlarının hassas ve belirli ölçülerde tasarlanmıştır. Tüm vücuda olmak üzere farklı bölgelere “aynı anda” uygulanan masaj ile olumlu etki amaçlanır. Bu sayede; ağrı ve gerginlik hissedilen hassas boyun bölgesine yapılan masajın baskı düzeyi/etkisi de önemlidir.

Masaj Terapi Seans Düzeyinin Programlanması:

Aşırı ve bilinçsiz baskı ile doğacak negatif etkiyi ortadan kaldırmak, teknolojiyi olumlu faydaları ile piyasaya süren biz üreticilerin birinci görevidir. Yıllar içinde edindiğimiz tecrübelerin olumlu yansımaları; müşterilerimizin memnuniyeti dolayısı ile görünmektedir.

Masajın fizyolojik etkilerini öğrenmek için diğer yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir