fbpx

Sırt Masaj Minderi Nasıl Kullanılır?

Sırt Masajı Minderi

Sırt Masaj Minderi Nasıl Kullanılır?

Sırt masaj minderleri temel olarak omurganın her iki tarafındaki kaslara masaj yaparlar.

Kuyruk sokumundan başlayarak boyna kadar uzanan omurgayı ayakta tutan, omurganın rotatif hareketlerini sağlayan bu kaslar vücudumuz için muazzam öneme sahiptirler. Zaman içerisinde çalıştırmayı ihmal etmemiz halinde kaslar zayıflayarak omurgayı oluşturan kemiklere daha fazla yük binmesine dolayısı ile disk kaymalarına ve fıtıklara sebebiyet vermektedirler.

Bizler kaslarımızı yerden eşya kaldırırken, eğilip kalkarken, uykuda dönerken, oturup kalkarken sürekli kullanmaktayız. Yanlış yapılan hareketler kasları olumsuz etkilemekte ve kaslarımızın bir süre dinlendirilmesi gerekmektedir. Olumsuz yapılan hareketlerin neden olduğu kas spazmlarını geçirmek için uygulanabilecek en iyi yöntemlerden bir tanesi de masajdır. Hem kaslarımıza daha fazla oksijen ve besin gitmesini sağlayarak daha iyi beslenmelerini sağlar hem de spazmları dağıtarak kasların rahatlamasını sağlar.

Gerilmiş omurga kaslarını da masajla esnetmek mümkün olmaktadır. Stres kasların gerilmesinde çok önemli bir etkendir. Kas gerginliğinden oluşan fıtıklara örnek boyun fıtıklarını gösterebiliriz. Boyna yapılan masaj burada iki türlü pozitif etki sağlar bizlere, birincisi kaslar esnetilerek omurlar rahatlatılır, ikincisi yapılan masajla kişinin stresinin azalmasına yardımcı olunarak kasların tekrar gerginleşmemesi için bir adım atılır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir